شنبه 02 بهمن 1400

اطلاعیه شماره شصت و هشت


اطـلاعیـه شمـاره شصـت  و هشـت
 
سلب امتیاز برگزاری کنگره، همایش و بازآموزی ها از انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برخلاف مدنیت و دموکراسی  است.

همکاران گرامی، انجمن های علمی نهادهایی غیر انتفاعی هستند با هدف ارتقا علمی تمام دندانپزشکان کشور.
متاسفانه طی دو سال گذشته دستهای رانت بازان و دسیسه چینان با نفوذ در ساختار اداری وزارتخانه کمر به نابودی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران بعنوان یک  انجمن پویا و با پشتوانه قوی مردمی بسته اند.

انجمن دندانپزشکان عمومی ایران دارای توانایی و مدیریت کارساز و موفق در برگزاری کنگره های علمی، همایش های تخصصی و بازآموزی های مدون کارآمد دندانپزشکی بوده و می باشد. وقتی جریانی دولتی با دندانپزشکان جناحی در کمیسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت این شایستگی و برازندگی حرفه ای را با رانت جناحی حذف می کنند، دیگر چه اعتمادی به ادعای مردم سالاری و اصلاحات مدنی آنها می توان داشت؟

باید در دفاع از حقوق مدنی خود ایستاد.

انجمن دندانپزشکان عمومی ایران تنها نهاد مدنی دندانپزشکی است که مدام در کار فعالیت علمی و صنفی بدون داشتن هرگونه رانت دولتی بوده است. امروز برگزاری کنگره ها را به جبر و اعمال فشار جناحی از انجمن عمومی  سلب شده است!

متاسفانه انجمن در هجمه ای سنگین که طی دو سال گذشته با آن از سوی رانت جناحی و باندهای وابسته مواجه بوده حتی از برگزاری دوره های بازآموزی و کنگره نیز منع شده ، جای بسی تأسف است که وزارتخانه چنین روش نادرست و غیرقانونی را پیش گرفته است.

چگونه کسانی در فکر و ذهن شان اینگونه تصمیم ها جاری می شود که یک ارزش ملی و مردمی را با اعمال قدرت جناحی و تنبیه! از صحنه حذف کنند و ادعای اصلاح طلبی کنند!؟ امروز ده ها شرکت تجاری دندانپزشکی از مرکز مهارت های حرفه ای آموزش دندانپزشکی از اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی مجوز کسب کرده اند و بعضی افراد سالهاست از رانت همین جناح از وزارت کشور به وزارت بهداشت کانال زده اند و عده ای هم که امروز مرکز آموزش خصوصی در دانشکده تاسیس کرده اند. این سرنوشتی است  که شما برای دندانپزشکی کشور رقم زده اید!

 شاکی سازی حرفه ای برنامه ریزی شده برای تدارک پرونده حذف، حتی تغییر آئین نامه های انضباطی انجمن ها در تاریخ 1396/12/14 برخلاف نص صریح قانون اساسی، برای حذف یک انجمن، چرا؟
کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی در جهت منافع مردم سالاری باید تغییر رویه دهد.

چگونه می شود عده ای در پایگاه خبری، گروه های مجازی ناشناس وابسته، آی دی های تهدید کننده و تمام عوامل وابسته همه یکباره از رأی ابطال انتخابات انجمن (جامعه) علمی دندانپزشکی ایران در دادگاه بدوی به خشم می آیند و اعلام می کنند این اقدام چالشی برای دندانپزشکی کشور است، اما همین ها توهین، تحقیر، تهدید و لابی های علیه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران را عین قانون می دانند و در مقابل رأی دیوان عدالت اداری می ایستند! با کدام رانت!

چگونه به خودتان اجازه داده اید مانع برگزاری کنگره ها و همایش ها و بازآموزی های انجمن دندانپزشکان عمومی ایران شوید؟
چگونه خودتان انتخابات خودتان را تایید می کنید و حتی اعتراض از تخلفات عدیده انتخابات تان که اکثریت دندانپزشکی کشور به آن ایراد گرفتند را خودتان رسیدگی می کنید!؟ چرا از مراجعه به قانون نگران شده اید؟ چرا می توانید برای هرکسی تعیین تکلیف کنید و مصوبه تصویب کنید!؟ چرا آئین نامه انضباطی انجمن ها را برای اعمال دیکتاتوری تغییر داده اید؟ چرا برای خودتان اختیار عزل هیات مدیره حتی یک یا چند عضو انجمن های علمی را تصویب کرده اید؟ جایگاه دستگاه قضایی که باید بین شاکی و متشاکی حکم کند کجاست؟ وامصیبتا!

در انجمن (جامعه) دندانپزشکی ایران و همه انجمن ها نباید کسانی که با رانت دولتی و وابستگی به دستگاه دولت، قدرت تحمیل اراده جریانات جناحی را دارند، حضور پیدا کنند!

ممنوعیت برگزاری کنگره ها، همایش ها و بازآموزی ها بهردلیل علیه یک انجمن موفق و کارآمد، انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ، اقدامی برخلاف مدنیت و دموکراسی است.

enlightened کلیه موارد قانونی، آئین نامه ها، اعلام مواضع ها

 
   1398/9/17 08:25


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.4/10 (تعداد آرا 54 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما