شنبه 02 بهمن 1400

اطلاعیه شماره شصت و نه

اطلاعیـه شماره شصـت و نـه

سخنرانان را تهدید نکنید!

1-عده ای مسئول و غیرمسئول، وابسته به یک جریان خاص که همه می دانیم سرنخ آن کجاست، با سخنرانان دندانپزشک تماس می گیرند و آنها را از حضور در انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برای سخنرانی، منع می کنند. این توهین به مقام و کرامت انسانی است!

2️-در نامه ای صراحتاً به رئیس محترم حراست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نوشتیم که افراد مشخص با سخنرانان برای جلوگیری از حضور آنها در فعالیت های آموزشی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران تماس می گیرند و آنها را منع و تهدید می کنند!

3-دفاع از حق آزادی نهادهای مدنی و منافع حقوقی آنها در مقابل رانت جناحی وظیفه همه ماست.

4-بیراهه دندانپزشکی، این برخوردها اعتماد حرفه ای را می شکند ، و  به وحدت و همبستگی خدشه جبران ناپذیر وارد می کند.
----------------
رفتارهای خلاف اصول و مخالفت با احترام به ارزش های انسانی و حقوق مدنی را به دندانپزشکی کشور تحمیل نکنید. سیاست بازان کار را به تهدید و شانتاژ کشیده اند. امروز دیگر مردم تخلف ها و بی قانونی ها را نمی پذیرند.

به دندانپزشکان، روسای انجمن ها و پیش کسوتان محترم چندین بار درخصوص برخوردهایی که برخی پیشه کرده اند، برحذرباش داده ایم که اجازه ندهید این جریانات جناحی سیاسی بر سرنوشت دندانپزشکی حاکم شوند؛ عوارض آن جبران ناپذیر است. البته ما تا آخر ایستاده ایم.

 عده ای مسئول و غیرمسئول، مرتب با سخنرانان دندانپزشک تماس می گیرند و آنها را از حضور در انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برای سخنرانی، منع می کنند. این توهین به مقام و کرامت انسانی است. چطور به خودتان اجازه می دهید که به یک همکار متخصص، سخنران یا مدیر یک شرکت بگویید، انجمن دندانپزشکان عمومی ایران نروید و با آن کار نکنید!  این افراد به کجا وابسته اند!؟

 اینها کی هستند؟ همان هایی هستند که به معاونت نظارت بر اماکن عمومی فاتب (ناجا)، نامه نوشتند انجمن دندانپزشکان عمومی ایران حق برگزاری همایش و کنگره ندارد! و همایش سلامت را با چالش شدید روبرو کردند! با دندانپزشک و آبروی دندانپزشکی مملکت بازی نکنید! این برخوردها نشان از واماندگی مدیریتی است.چرا آنها که مدعی اخلاقیات در حرفه دندانپزشکی هستند در چنین مواردی سکوت پیشه می کنند!؟

 چرا مدعیان دفاع از حرفه در اینگونه موارد دردشان نمی گیرد! رفتند جلسه گرفته اند و گفتند: چرا عده ای به دادگاه شکایت کرده اند که انتخابات انجمن (جامعه) علمی دندانپزشکی ایران را باطل کردند؟ به نفع حرفه دندانپزشکی نیست. سوال می کنیم، چرا در مورد ابطال غیرقانونی انتخابات انجمن دندانپزشکان عمومی ایران توسط همان دوستان حرفه ای تان نگران حرفه نبودید و آن را به فراموشی سپردید! حالا اقدام باقانون درست است یا سوء استفاده رانتی!

انجمن طی نامه ای به حراست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که از تلفن های مشخص و نامشخص به سخنرانان برای جلوگیری از حضور آنها  در انجمن دندانپزشکان عمومی ایران تماس گرفته و آنها را تهدید می کنند!

ما در مقابل این افراد سخت برخورد می کنیم. نام شان و پست دولتی شان را اعلام می کنیم .
وقتی می گوییم نباید سیاست بازان و دولتی های رانتی وارد هیات مدیره انجمن ها شوند این نتیجه آن است! آنها با رانت جناحی سرکوب می کنند! این نتیجه عملکرد یک جریان انحرافی است! سوء استفاده از قدرت برعلیه مخالفان خود برای حذف از صحنه!

 از سخنوران و مدیران شرکت های تجاری دعوت می کنیم که کسانی که از موقعیت شان سواستفاده می کنند و ارزش های اعتباری را مخدوش می سازند، در مقابل آنها ایستاده و به حضور در صحنه آموزشی خود با قدرت ادامه دهند. ما قاطعانه از دموکراسی و حقوق مدنی افراد دفاع قانونی می کنیم.

 دفاع از حق آزادی، فعالیت و تشکیل نهادهای مدنی و منافع حقوقی آنها در مقابل رانت جناحی وظیفه همه ماست.


enlightened کلیه موارد قانونی، آئین نامه ها، اعلام مواضع ها   1398/9/17 08:27


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.7/10 (تعداد آرا 54 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما