سه شنبه 21 مرداد 1399

جلسه هم اندیشی هیات مدیره مرکز، روساء و اعضاء هیات مدیره شعب، کادر اجرایی و تحریریه

جلسـه هم اندیشی هیـأت مـدیره مـرکز،
روسـاء و اعضـاء هیأت مدیره شعـب، کـادر اجـرایی و تحـریریه

انجمـن دندانپـزشـکان عمـومی ایـران
1398/08/30
 

 روز پنجشنبه 1398/08/30 ، هیأت مدیره انجمن مرکز، روساو هیات مدیره شعب و برخی از فعالان صنفی و اعضاء کمیته راهبردی در گردهمایی مشترک به بررسی شرایط موجود حرفه دندانپزشکی کشور و مشکلات انجمن دندانپزشکان عمومی ایران پرداختند. کلیه مبانی حقوقی ، جایگاه های وزارتخانه‌ای، نقش کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی، دیوان عدالت اداری، عوامل فضای مجازی ناشناخته و شناخته در فعالیت مدنی انجمن عمومی مورد بررسی قرار گرفت.
-گزیده مطالب :
روند رویدادهای دندانپزشکی کشور چند سالی است که دخالت اهرم سیاست در آن حال خوش را از آن گرفته است .
در بی سابقه ترین شرایط موجود سیاسی شدن کمیسیون انجمن های علمی وزارت بهداشت و مشکلات عرصه فعالیت انجمن ها و کم توجهی به اختیارات انجمن ها، دلسردی فعالین حرفه ای و صنفی در دندانپزشکی عارض  شده است .
اولین اثرات بارز این جریانات خروج دندانپزشکان از صحنه های هزینه بر می باشد. انتخابات انجمن های علمی دندانپزشکی کشور در یکسال اخیر با کم اثرترین حضور داوطلبانه دندانپزشکان روبرو شده است. که اولین زنگ خطر خروج مردم از صحنه است.
همه ما نیازمند فضای باز مدنی با حقوق برابر هستیم. اکثریت مطلق مخالفین و شاکیان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اگر به رانت دولتی و وابستگی جناحی  و بخصوص دخالت  هیات مدیره انجمن  دیگری و کادر اجرایی آن وابسته نبودند، امروز تعادل و موازنه بین انجمن ها در نتیجه فعالیت علمی و صنفی داوطلبانه و مردمی، استوار می بود.
ضمن آنکه موتور حرکت ما انتقادهای سازنده ای است که زمینه فعالیت های ما را هر روز پربارتر و شکوفاتر می کند .
هیات مدیره مرکز و شعب کشوری انجمن، کادر اجرایی و تحریریه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ریشه در مردم ایران دارند، ما به هیچ رانت دولتی، جناح، گروه و جریان سیاسی وابسته نیستیم. انجمن به جایگاه فعالیت علمی و صنفی خود وابسته است .انجمن را نمی شود از صحنه حذف کرد، مگر مردم حذف شدنی باشند !
مسئولان و اعضاء انجمن دندانپزشکان عمومی ایران از کلیه منافع دندانپزشکان عمومی  و از منافع انجمن خود در سراسر کشور در چارچوپ قوانین و مقررات دفاع کرده و خواهد کرد .
مشروح گزارش این جلسه بزودی انتشار خواهد یافت .
 

 
   1398/9/3 10:03


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما