جمعه 09 خرداد 1399

کتابخانه الکترونیکی سالانه ۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با انتقاد از محدود بودن بودجه تحقیقات علوم پزشکی گفت: با پرداخت سالانه ۴۰ میلیارد تومان کتابخانه الکترونیکی برپا شده که از طریق آن می‌توان به تمام مجلات و منابع پزشکی معتبر دنیا دسترسی داشت.

رضا ملک زاده در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی و شصت و یکمین آزمون دانشنامه تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در طول 25 سال گذشته در تربیت دستیاران تخصصی و فوق تخصصی توفیقات بسیار خوبی کسب کرده ایم.به طوری که در سال 68 کشور با کمبود متخصص مواجه بودیم و از پزشکان هندی و بنگلادشی استفاده می شد اما امروز نه تنها در این عرصه با کمبودی مواجه نیستیم بلکه حتی می توانیم نیاز کشورهای منطقه را نیز برطرف کنیم.

وی خطاب به دانش آموختگان تخصصی و فوق تخصصی افزود: باید همیشه دانش و اطلاعات خود را روزآمد کنید. علم پزشکی همواره روبه پیشرفت است و شما به عنوان دانشجوی طب هرگز فارغ التحصیل نمی شوید بلکه همواره در آموختن به سر می برید.

ملک زاده ادامه داد: ما در سطح دانشگاههای علوم پزشکی با پرداخت سالانه 40 میلیارد تومان کتابخانه الکترونیکی داریم  که از طریق آن می توان به تمام مجلات و منابع علمی پزشکی معتبر  دنیا دسترسی داشت و با استفاده از این منابع اطلاعات خود را به روز کرده و حتی مهارتهای جدید کسب کرد.

وی گفت: باید مهارتها را علاوه بر معلومات با طی دوره های تکمیلی افزایش داد و تمام داشته ها و آموخته های کنونی ما در علم پزشکی حاصل تلاش و زحمات پزشکان و متخصصان گذشته است . بنابراین ما نیز در توسعه علم پزشکی و مرزهای دانش  نقش داریم و هر یک از شما باید در این زمینه تلاش کرده و این وظیفه مهم را فراموش نکنید.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به محدود بودن بودجه بخش سلامت به دانش آموختگان جوان بر ضرورت استفاده بهینه از این بودجه تاکید کرد.

وی توصیه کرد:دانش آموختگان جوان به خاطر داشته باشند آنچه باعث ارتقای درجه می شود ارتباط خوب با بیماران است .پس برای بیماران وقت باید گذاشت و بیش از جنبه های معنوی به حرفه خود نگاه کرد. همچنین خدمت را با کمال علاقه و عشق و با کیفیت بالا به دردمندان و نیازمندان باید ارایه کرد.
 

منبع:فارس نیوز

گردآورنده: نیایش لوافیان

   1393/6/24 13:00


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما