جمعه 09 خرداد 1399

ظرفیت‌های خالی رشته‌های فوق تخصصی در کشور با دانشجویان خارجی پر می‌شود

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: در برخی رشته‌های فوق تخصصی ظرفیت‌های خالی داریم که می‌خواهیم آنها را با پذیرش داوطلبان خارجی پر کنیم بنابراین در سال‌های آتی شاهد تربیت دستیار فوق تخصصی و فلوشیپ خارجی خواهیم بود.

امیرمحسن ضیائی در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی و شصت و یکمین آزمون دانشنامه تخصصی گفت: در نظام آموزشی فارغ التحصیلی نداریم بلکه دانش آموختگی داریم و تمام نیروی انسانی مورد نیاز در بخش پزشکی در داخل کشور تربیت می شوند و این یک سرمایه بزرگ برای کشور است.

وی ادامه داد: می توانیم ادعا کنیم که از صفر تا 100 نیاز نیروی انسانی کشور را در داخل تامین می کنیم و حتی نیاز نیروی انسانی متخصص کشورهای منطقه را نیز می توانیم مرتفع کنیم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: خدمت به همنوع بزرگترین شاخص سلامت معنوی است و امروز فرصت خدمت فراهم شده است و همیشه باید دانست هر خدمتی که ارایه می شود در درجه اول سود معنوی و مادی آن به خود ما برمی گردد

ضیایی گفت: تعداد کل شرکت کنندگان در آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی در تمام رشته ها امسال افزایش داشته اما درصد قبولی نهایی نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

وی به ضرورت بازنگری و اعمال تغییرات درخصوص نحوه پذیرش داوطلبان مرد و زن در رشته های تخصصی اشاره  کرد و گفت: در رشته های تخصصی 46درصد زنان و 54 درصد مردان شرکت کرده اند و در رشته های فوق تخصص 28 درصد زنان و 72 درصد مردان حضور داشتند. البته حضور زنان در صحنه های اجتماعی مایه افتخار است اما با توجه به نیاز نیروی انسانی در برخی از مناطق کم برخوردار شاید لازم باشد که تغییراتی را در این خصوص لحاظ کنیم تا از نظر پذیرش جنسیتی مدیریت صورت پذیرد.

وی گفت: در برخی از رشته های فوق تخصصی نیز ما دارای ظرفیتهای خالی هستیم که درصدد هستیم این ظرفیتها را با پذیرش داوطلبان خارجی پرکنیم . این داوطلبان ضمن این که با نظام درمانی و آموزش پزشکی ما آشنا می شوند در واقع سفیرانی برای آموزش مکتب ما هستند و در سالهای آتی شاهد تربیت دستیار فوق تخصصی و فلوشیب خارجی خواهیم بود.

ضیایی با بیان این که آزمونهای امسال از نظر نتایج تفاوت عمده ای با سال گذشته نداشته است تاکید کرد: تعداد شرکت کنندگان 12درصد افزایش یافته و سعی کردیم روشهای جدیدی را در آزمون به کار ببریم . البته سعی ما این است از روشهای کارآمد و به روز استفاده کنیم تا مطمئن باشیم دانش آموختگان ما از نظر دانش ، مهارت ، معلومات ، تجربه و اخلاق مورد ارزیابی قرار می گیرند.
 

منبع:فارس نیوز

گردآورنده: نیایش لوافیان

   1393/6/24 13:01


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما