جمعه 09 خرداد 1399

بیمارستان‌ها با تمام ظرفیت خدمات ارائه می‌دهند/ نیاز به گسترش شبکه خدمات درمانی داریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تعدادی از بیمارستان‌های ما با ضریب اشغال 87 درصد تخت در حال فعالیت هستند به این معنی که در این بیمارستان‌ها تخت خالی نداریم و آنها با تمام ظرفیت خدمات ارائه می‌دهند.

علی جعفریان در نشست خبری در مورد اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح در 16 بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی تهران به اجرا درآمده و تاکنون بدون خدشه و مشکل جدی پیش رفته است.

وی با بیان اینکه فرانشیز پرداختی از جیب مردم به زیر 10 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: دیگر به صورت نادر مشاهده می‌شود که بیماری به خاطر تأمین تجهیزات پزشکی به خارج از بیمارستان مراجعه کند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران برنامه کاهش زایمان سزارین و افزایش زایمان طبیعی به صورت جدی در حال اجراست به طوری که کاهش 2.5 درصدی در 3 ماه محقق شده است اما توجه کنید که 6 بیمارستان ما کار زایمان را انجام می‌دهند و بیشتر زایمان‌های آنها ارجاعی است.

وی توضیح داد: زایمان ارجاعی به زایمانی گفته می‌شود که جان مادر و فرزند در خطر است و در اکثر موارد نیاز به عمل جراحی سزارین دارد به این ترتیب نباید انتظار داشته باشیم که میزان زایمان سزارین خیلی محسوس در بیمارستان‌های ما کاهش یافته باشد.

جعفریان در مورد افزایش میزان مراجعات بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: به طور میانگین هر نوع مراجعات ما بین 5 تا 10 درصد افزایش یافته به طوری که بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران با ضریب اشغال 87 درصدی طرح با تمام ظرفیت خدمات ارائه می‌کند.

وی تشریح کرد: کسانی که اندکی اطلاعات پزشکی داشته باشند می‌دانند که ضریب بالای 85 درصد یعنی بیمارستان لبریز از بیمار است در حالی که بیمارستان‌های ما با ضریب 87 درصدی روبرو است.

آنچنان که رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گوید، برخی از بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران مانند بیمارستان امام تخت خالی برای بستری بیمار اورژانسی ندارند و در حال حاضر تمام ظرفیت آنها اختصاص به بیماران یافته است.

وی در این زمینه خاطر نشان کرد: چند بیمارستان ما از تمام کشور ارجاع دارند و به نوعی ته خط محسوب می‌شوند و به هیچ وجه نمی‌توان بیماری که به این بیمارستان‌ها ارجاع می‌شوند را به بیمارستان دیگر منتقل کرد.

جعفریان تأکید کرد: در اورژانس بیمارستان قلب مردم روی صندلی و ویلچر منتظر هستند تا یک تخت خالی شود تا بستری شوند.

وی با اشاره به نارضایتی مردم از شلوغی بیمارستان‌ها گفت: برای رفع این مشکل در تهران نیاز به گسترش شبکه خدمات درمانی داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از ساخت بیمارستانی با ظرفیت 750 تخت در مجموعه بیمارستانی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: این پروژه بزرگ به وسیله خیرین در حال انجام است و پس از تکمیل خیرین آن را به ما تحویل می‌دهند.
 

منبع: فارس

گردآورنده: نیایش لوافیان

   1393/6/19 13:07


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اطلاع رسانی دندانپزشکی


Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما